Wielkie firmy wracają do Serie A!

Powrót wielkich brazylijskich marek do piłkarskiej elity stał się faktem. Wczoraj zakończył się tegoroczny sezon rozgrywek Serie B. Ostatnim, najważniejszym spotkaniem było bezpośrednie starcie dwóch kandydatów do awansu – Ituano i Vasco.

Gospodarze jeszcze nigdy w swojej 75-letniej historii nie grali w Serie A, natomiast dla Vasco, które było w czołówce całe rozgrywki, sytuacja, w której awans zależał od wyniku ostatniego meczu była nie do przyjęcia. Ewentualna porażka byłaby dla klubu tragedią. To jednak klub z Rio był w lepszej sytuacji – wystarczyło wygrać albo zremisować, by zapewnić sobie awans. Po golu 41-letniego Nene w 5. minucie z rzutu karnego Vasco zdobyło prowadzenie i nie oddało go do końca meczu, mimo usilnych starań rywali. Tym samym mamy już pewność – pierwsze cztery miejsca zajęły wielkie kluby z bogatą historią w brazylijskiej lidze. Cruzeiro, kupione przez Ronaldo całkowicie znokautowało konkurencję. Do elity zaledwie sezon po spadku, co nie zdarza się często, powraca także Gremio. G4 dopełniła Bahia.

Dobrze będzie znów widzieć tak wielkie marki występujące na należnym im miejscu, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poniżej ostateczna tabela Serie B. Z liga żegnają się CSAN, Brusque, Operario i najsłabsze w rozgrywkach Nautico.

Dodaj komentarz

Powered by Live Score & Live Score App